Staj Eşleşmelerini Nasıl Görebilirim?

Home Right Arrow Staj Eşleşmelerini Nasıl Görebilirim?

Kılavuz İçeriği

Başlangıçta

Uygulamaya “Bursiyer” olarak giriş yaptınız, CV bilgilerinizi de gönderdiniz. Buraya kadar tamam ise, Menüde “Stajlar”a basıp “Eşleşmeler” sekmesinden eşleştiğin stajları takip edebilirsin.

Eşleşmeler Listesi

Eşleşmeler listesinde herhangi bir staj ilanı göremiyorsanız, muhtemelen size uygun bir staj ilanı henüz yok demektir. 

Ya da CV bilgilerinizde Staj Türü, Staj Tercihi gibi başvuruları etkileyen tercihlerinizde değişiklikler yapabilirsiniz.

Teklifler

Eşleşmeler listesinde görüntülenen firmalardan birisi size teklif gönderdiğinde “Teklifler” sekmesinde bu teklifi görebilirsiniz.

Teklifte;

  1. Firmanın Lokasyon bilgisi
  2. Şirket Adı
  3. Yetkili Kişinin Adı Soyadı
  4. İletişim Bilgisi
yer alır.
 
Hemen aşağıda ise “İlgileniyorum” ve “İlgilenmiyorum” butonları yer alır. Herhangi bir işlem yapmadan önce firmadaki yetkili kişi ile iletişim kurabilirsiniz. Daha sonra ilgileniyorsanız, “İlgileniyorum” butonuna basabilirsiniz.
 
“İlgileniyorum” butonuna bastıktan sonra teklifi kabul etmiş olursunuz. Bu teklifi firma kendi sayfasında görüntüleyebilir. Firmanın iki seçeneği var; “Anlaşmadan Vazgeç” ya da “Staja başladı olarak işaretle”. Firma, “Staja başladı olarak işaretle” butonuna bastığında stajınız başlayacaktır ve artık “Stajlar” sekmesinde stajınızı, başlangıç ve bitiş tarihiyle birlikte görüntüleyebileceksiniz.

İlgilenmiyorum Butonuna Bastıktan Sonra

Eğer staj teklifi ilginizi çekmiyorsa, “İlgilenmiyorum” butonuna basarak staj teklifini reddedebilirsiniz.

“İlgilenmiyorum” butonuna bastıktan sonra sizi dört maddeli bir anket karşılayacak. Bu anket, ilgilenmeme nedeninizi öğrenmek adına oluşturulmuştur.

Ankette;

  1. Evime Uzak
  2. Bölümüme Uygun Değil
  3. Staj Yapmam Gereken Alana Uygun Değil
  4. Okulum Onaylamadı

seçenekleri yer alıyor.

İşlemi tamamladıktan sonra “Kaydet” butonuna basmanız yeterlidir.