Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Home Right Arrow Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kılavuz İçeriği

Başlangıçta

Uygulamayı ilk açtığınızda “Burs Başvurusu” sekmesine gidiyorsunuz. Eğer başvurular açıksa bilgilerinizi dolduruyorsunuz.

NOT: Burs başvuruları sadece Eylül ayında yapılılıyor.

Bilgileri doldurduktan sonra başvurunuz sisteme iletiliyor. İşlem sonunda hem ekranda “Başvurunuz İletildi” mesajını göreceksiniz, hem de başvurunuzun iletildiğine dair girmiş olduğunuz e-posta adresinize bir adet mail gelecek.

Burs Başvurusu Evraklarının Gönderilmesi

Burs Başvurunuzu yaptıktan sonra bir nevi sisteme kayıt olmuş oluyorsunuz. BURSİYER BAŞVURUSU BAŞARILI! mesajından sonra sisteme giriş yaparak gerekli dokümanları yüklemeniz gerekecek.

Giriş yaptıktan sonra menüde “Profil” e girerek, “Genel Evraklar” ve “Dönem Evrakları”nı yüklemeniz gerekiyor. Bu evraklar, başvuru sırasında girdiğiniz bilgilerin resmi belgeleridir.

Genel Evraklar

 1. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 2. Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 3. İkametgah belgesi
 4. Adli sicil kaydı
 5. ÖSYM sonuç belgesi ve okul giriş başarı sıralamasını gösteren belge
 6. Anne maaş bordro
 7. Anne serbest meslek sahibi, esnaf veya çiftçi olması halinde vergi levhası/levhaları
 8. Anne Muafiyete tabi çitfçi ise muhtarlık onaylı belge
 9. Tapu fotokopisi
 10. Anne ve babanın boşanması ile ilgili mahkeme kararının fotokopisi
 11. Anne veya babanın ya da kendisinin ağır hastalığı söz konusu ise veya engelli raporu var ise devlet hastanesinden alınmış rapor fotokopisi
 12. Bir adet vesikalık fotoğraf
 13. Açık rıza metni
 14. Bursiyer adayı aydınlatma metni

 

Dönem Evrakları
 
 1. Öğrenci Belgesi (Dönemsel olarak güncellenmesi gerekir.)

Burs Başvurusunun Onaylanma Süreci

Burs Başvurunuzu yaptıktan sonra bir nevi sisteme kayıt olmuş oluyorsunuz. BURSİYER BAŞVURUSU BAŞARILI! mesajından sonra sisteme giriş yaparak gerekli dokümanları yüklemeniz gerekecek.

Burs başvurunuz ISOV yönetim panelinde “Bursiyerler” sekmesinde “Yeni Başvuranlar” kısmında yetkili kişiler tarafından görüntülenebilecek.

Öğrenci olarak başvurunuz gereken şartları karşılıyorsa başvurunuz onaylanır ve “Onaylananlar” sekmesine aktarılır.

Öğrencinin burs başvurusu onaylandığında ise yetkililer tarafından “Öğrenci Bilgisini Güncelle” kısmından “Bursiyer” olarak işaretlenebilir.

Bursiyer Olan Öğrenci Neler Yapabilir?

Bursiyer olan öğrencilerin uygulamada menülerinde CV adında bir menü ögesi oluşur. Burada öğrenci Staj başvurusu yapabilmek için CV doldurur. Daha önce Burs başvurusu için doldurulan bazı bilgiler buraya otomatik aktarılır. Eksik bilgiler ise öğrenci tarafından doldurularak kaydedilir.

Öğrenciler istedikleri zaman CV bilgilerini ve profillerinde güncellemeleri gerek alanları (Örneğin: Sınıf Bilgisi) tekrar tekrar güncelleyebiliyorlar.

CV Gönderdikten Sonra Neler Oluyor?

Öğrenci CV bilgilerini gönderdiğinde bu CV bilgileri ISOV yönetim paneline yansır. Burada yetkili kişiler öğrencinin tüm bilgilerini görebilir. Eğer gereken şartlar karşılanıyorsa CV onaylanır. CV onaylandıktan sonra artık öğrencinin uygulama menüsünde Stajlar adında bir menü ögesi açılır.