Dijital varlığınızı güçlendirin: Blog sayfaları

Home Right Arrow Dijital varlığınızı güçlendirin: Blog sayfaları
hizmet

Blog sayfaları, günümüzde işletmeler için en karlı pazarlama stratejilerinden biridir. Peki rekabet ortamında öne çıkmak için blog sayfalarının markanıza sağlayacağı avantajları bilmek ister misiniz?

1) Marka Tanınırlığını Artırır

Markanızı öne çıkarmanın etkili yollarından biri de blog içeriklerinizdir çünkü kullanıcıların %68’i markaları genellikle blog yazılarından takip eder. Kendi blogunuz, müşterilerinizin sizi daha iyi tanımasını sağlar.

2) Hizmetinizi Açıkça İfade Etme İmkanı Sunar

Kendi blog sayfanızla hizmetlerinizi açıkça anlatabilirsiniz bununla birlikte müşterilerinize ürün çeşitlerinizden, sağladıkları kolaylıklardan, avantajlardan ve özelliklerden bahsedebilirsiniz. Aynı zamanda etkili blog sayfaları ile yeni potansiyel müşteriler kazanabilir bu sayede geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.

3) Marka Güvenilirliğini Arttırır

İnternette birçok güvenilmez kaynak var bu sebeple internet kullanıcılarının %80’i güvenilir kaynaklar konusunda tereddüt ediyor. Blog sayfanız sayesinde hizmetlerinizi veya ürünlerinizi müşterilerinize anlatarak, güven oluşturabilirsiniz. Blog yazılarınızda sunduğunuz bilgiler, müşterilerinizin size olan güvenini artırır.

4) Müşterilerinizi Memnun Etmenizi Sağlar

Yeni bir müşteri kazanmak, mevcut müşteriyi korumaktan daha zordur. Yeni müşteri çekmek için etkili reklamlarla ilgi çekmek gerekirken, mevcut müşteri zaten ilgi gösterir. Blog yazılarınızla bu deneyimi kolayca sunabilirsiniz. Müşterilere özel içerikler sunarak ihtiyaçlarını önceden karşılayabilir ve onları tatmin edebilirsiniz. Böylece ürün ya da hizmet hakkında bilgi almak istediklerinde ilk başvuracakları kaynak siz olursunuz.

5) Google’da Üst Sıralara Görünmenizi Sağlar

Google’da üst sıralarda yer almak önemlidir. Araştırmalar, blog sayfası olan web sitelerinin arama motorlarında %434 daha fazla arama sıralamasında gözüktüğünü söylüyor. Google’da üst sıralarda gözükmek için ücret ödeyerek SEM çalışmalarından yararlanabilirsiniz veya Digitalcake ekibi olarak bizim tavsiyemiz ücretsiz olarak organik trafik almanızı sağlayan, kalıcı bir çözüm olan SEO çalışmalarına ağırlık vermeniz.

Digitalcake ile Blog İçeriklerinizi Kolayca Oluşturun

Blog sayfalarının şirketinize sağlayacağı avantajlardan bahsettik. Digitalcake ekibinin verdiği hizmetler arasında; rakiplerinizin önüne geçeceğiniz blog yazıları oluşturarak kaliteli bir hizmet deneyimi sağlamak da var. Müşteri kitlenizi analiz ederek, uygun konuyu bulma, yazma, düzenleme, SEO, görsel tasarım ve yayınlama gibi tüm süreci sizin adınıza yönetiyoruz. Alanında uzman bir ekip tarafından yönetilen harika bir blog sayfasına sahip olmak istiyorsanız kapımız her zaman açık!
Picture of Emirhan Kızıloğlu

Emirhan Kızıloğlu

Yazılım ve pazarlama dünyasındaki gelişmeleri düzenli olarak takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum. Alanında uzman ekip üyelerimizle yaptığımız toplantılar sonucunda iş dünyasında faydalı olacak içerikleri size sunuyorum.